• Vazgeç
    Filtrele
  • Müzayede Kataloğu (PDF)
  • Müzayede Kuralları
Filtrele

5.Online Müzayede

Müzayedeevi, güncel fiyatlara 10% komisyon ekleyecektir.

Lot: 1 » Tablo

UĞUR YAYLA (1951-)

''Çiftçiler'', imzalı, tuval üzeri yağlı boya. Ebat: 50x70cm

1951 yılında Ankara`da doğdu.

1972 yılında astsubay olarak görev yaptığı Deniz Kuvvetteri`nden ayrıldı.

1973 yılından bu yana profesyonel sanat hayatı devam etmektedir. Sanat hayatını sürdürdüğü İstanbul`da oluşturduğu atölye ve galerilerde sanatsal etkinliklerini sürdürdü. Yerli yabancı birçok sanat izleyicisine ulaştı.

1992 yılında Almanya`ya gitti. Ressam Atilla Argun ile Duisburg kentinde Argun sanat galerisini oluşturdu. Genç Alman sanatçılar birliğine davet edildi. FACHHOCHSCHULE KÖLN FACHBEREİCH FREİE KUNST (Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) tarafından takdir ve referans belgeleri verildi. Bir yıl kaldığı Avrupa`da Avrupa sanatını yakından inceleme fırsatı buldu, bütün olumlu koşullara rağmen ülkesinde yaşama fikri üstün geldi ve  Türkiye`ye döndü.

1993 yılında Kapadokya (Avanos)`da eski bir evi restore ederek atölye ve ev olarak kullanmaya başladı. Aynı dönemde Ankara Çayyolu`da oluşturduğu atölyesinde çalışmalarını sürdürdü. Avanos`ta resim dışında seramik ve heykel çalışmaları da yapmaktadır. Bu günkü sanat hayatını Kapadokya, Ankara ve İstanbul arasında sürmektedir. Kişisel sergileri metropollerin dışına çıkartmak ve Türkiye sergileri hazırlığı içerisindedir.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 1.200 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 3 » Tablo

EŞREF ÜREN (1897-1984)

''Peyzaj'', imzalı, tuval üzeri yağlı boya. (Duralite marufle) Ebat: 20x30cm

Eşref Üren 1897 de Nişantaşı İstanbul doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul ve Bursa'da tamamladı. Bir süre Galatasaray Lisesi'ne devam etti. Ailesinin Bursa'ya taşınmasıyla Galatasaray Lisesi'ni bırakarak Bursa Tarım Okulu'na kaydoldu. I. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla Yedek Teğmen olarak askere alındı. Bir yıl sonra terhis oldu. Bursa'ya döndü.

Ressam olmaya Bursa'da İbrahim Çallı'nın Yeşil Türbe peyzajını yaptığı bir anda karar verdi. Bu anı Şöyle aktarır: "Birinci Umumi Harb"ten Mülazim-i Sani (Yedek Teğmen) olarak terhis edildim. Bursa'ya annemin yanına geldim. O günlerde edebiyata heves etmiştim. Bir şeyler yazmıyordum ama, üç dört edebiyat dergisi okuyordum. Akşam üzeri de canım sıkılınca bir gezinti yeri vardı Bursa'da oraya gidip hava alıyordum. Bir gün yine gittim baktım bir kalabalık var. Bir adam oturmuş resim yapıyor. Yırtık çorapları papucundan çıkmış. İyice yaklaştım. Yeşil Türbe'ye doğru oturmuş peyzaj çalışıyordu. Resme baktım Yeşil Türbe'den daha güzeldi. Orada ressam olmaya karar verdim. Sabaha kadar sağımdan soluma dönüp durdum. Sabah kalktım anneme:

-Ben İstanbul'a gidiyorum. Dedim.
-Ne yapacaksın? Dedi.
-Sanayi-i Nefise'ye gideceğim. Dedim.

Sanayi-i Nefise'ye "Yaşı Büyük" diye alınmayan Eşref Üren, 1919'dan 1922'ye kadar "Misafir Öğrenci"" olarak devam etti. Okulda Hikmet Onat ve İbrahim Çallı'nın öğrencisi oldu ise de, okuldaki eğitimi "Tekdüze" bularak, ayrıldı. Feyhaman Duran, İbrahim Çallı ve Muazzez Bey'den özel resim dersleri aldı. 1925 yılında yeniden Sanayi-i Nefise'ye dönerek asil öğrenci olarak kaydoldu. Atölye hocası İbrahim Çallı'nın "Olmuyor Eşref olmuyor" sözleri O'nu her ne kadar üzdü ise de, daha çok çalışması gerektiği yönünde de hırslandırdı. Daha sonraları aynı hocası "Eşref'in şu peyzajı Mozart kadar duygulu" sözleri ile "Onure" ettiği anlar da oldu.

1928'de kendisini geliştirmek üzere Paris'e gitti. André Lhote Atölyesi'nde çalıştı. Paris Modern Sanat Müzesi'nde İzlenimci ve Sembolist'lerin yapıtlarını inceleme ve gözleme olanağı buldu.

1929 yılında yurda döndü. 1930-1938 yılları arasında Erzurum ve Sivas Öğretmen Okullarında resim öğretmeni olarak çalıştı. 1938'de eşi ile birlikte tekrar gittiği Paris'ten dönüşünde Ankara Atatürk Lisesi'ne atandı.

D Grubu'nun Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'ndeki sergisine katıldı ve gruba üye olup, grupla ilgili yazılar yazdı. Halkevleri'nin düzenlediği "Yurt Gezileri"'ne katıldı. 1940 yılında Yozgat'a 1943'te ise Ağrı'ya gitti. Yurt Gezileri'nde yaptığı eserleri ile sergilere katıldı.

1955 yılında devlet memurluğundan emekli oldu ama, 1956'dan 1968 yılına kadar TED Ankara Koleji'nde ve Ankara Atatürk Lisesinde resim öğretmenliğini sürdüren Eşref Üren, aynı zamanda 1932 yılında Milliyet Gazetesi'inde başladığı yazılarını dönemin çeşitli yayın organlarında 1984 yılına devam ettirdi.

Eşref Üren İzlenimci olduğu ile ilgili yorumlara; "Benimle izlenimciler arasındaki bağ;yalnızca uyum, yani renklerin birbirlerini kabul etmesi ve uyuşması yönündedir. Kısaca yakınlık varsayılır. Fakat bu beni bir "İzlenimci" yapmak için yeterli değildir. Havada perspektif ve güneş ile işiğin ele alınışı beni başka bir yere koyar ve beni bana yaklaştırır"sözleri ile açıklık getirir.

Eşref Üren 1984 yılında ardında yüzlerce eser bırakarak yaşama gözlerini yumdu.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 6.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 6 » Tablo

NİHAT YAVAŞ

''Peyzaj'', imzalı, tuval üzeri yağlı boya. Ebat: 50x35cm

1930 yılında İstanbul'da doğdu.Eğitimini bitirdikten sonra Almanyada Basım Sektöründe Grafiker,Fotolithograf ve İllustrator olarak uzun zaman çalıştı.Bu arada Yağlı boya resim çalışmaları yapıyordu. Yurda döndükten sonrada emekli olana kadar mesleğe devam etti. Daha sonra Resim çalışmalarına ciddi bir şekilde yönelerek Değerli Resim hocalarından Selami BARUTÇU,Ali Avni ÇELEBİ ve Heykeltıraş Rahmi ARTEMİZ hocaların atölyelerine aralıksız devam etti. Belçika,İtalya,Fransa'da mesleki araştırmalarda bulundu. Yapı Kredi Kazım Taşkent,İş Bankası,Akbank,Pamukbank ve Sanat galerileri dahil olmak üzere otuzu aşkın yurt içi ve yurt dışında kişisel sergiler açtı. Fransa,İngiltere,İtalya,ABD,İsviçre ve Hollanda'da özel kolleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Halen çalışmalarını Kendi Atölyesinde sürdürmekte ve Öğrenci yetiştirmekte....

Detaylar

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 8 » Tablo

NAZMİ ÇEKLİ (1884-1958)

''Yelkenli'', imzalı, 1942 tarihli, karton üzeri guaj boya. Ebat: 49x20cm

Türk Empresyonist Ressam Nazmi Çekli 1884 yılında İzmir’de doğmuştur.

1909 yılında Manastır Harbiyesi’ni bitirdikten sonra üç yıl Serez Lisesi’nde resim öğretmenliği yapmıştır. Balkan, Yemen, 1. Dünya ve İstiklal Savaşlarına katılmıştır.

1931 yılında binbaşı rütbesi ile ordudan emekli olarak İzmir’e yerleşmiştir.1931 – 1341 yılları arasında, İzmir Eşrefpaşa Zührevi Hastalıklar Hastanesinde mulaj uzmanı olarak çalışmıştır.

I. İzmir İktisat Kongresi’nde açtığı kişisel resim sergisi Atatürk tarafından büyük beğeni ile karşılanmış, gümüş madalya ile onurlandırılmıştır.

Sergide yer alan “Çalda Büyük Resmi Geçit” adlı savaş konulu bir kompozisyonu bu vesileyle Çankaya Köşkü için satın alınmıştır. Sanatçının bu sergisindeki çalışmaları halen İzmir fuarında sergilenmektedir.

Asker Ressamlar Derneğinin üyesi olan sanatçı periyodik olarak düzenlenen yıllık sergilere eser vererek katkıda bulunmuştur. Cumhuriyet dönemi resim sanatımızın İzmir’de yaşayan ilk temsilcilerinden biridir. Nazmi Çekli, empresyonist teknikle yaptığı peyzajlarıyla tanınan bir sanatçıdır.

Yoğun ve kalın boya kullanımına, konuya, tonlamaya, ışığa ve gölgeye önem vermiştir. Hem Suluboya hem de yağlıboya türünde çalışmıştır. Daha çok manzara ve istanbul görünümlerinden oluşan konularını içeren resimleri, empresyonist üsluba yakındır.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 5.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 12 » Tablo

ABİDİN DİNO (1913-1993)

''Ada Serisi'', imzalı, karton üzeri guaj boya. Ebat: 25x16cm

Abidin Dino (d. 23 Mart 1913, İstanbul - ö. 7 Aralık 1993, Paris), Türk ressam, karikatürist, yazar, film yönetmeni.

Çok yönlü bir kültür adamı olan Abidin Dino, çağdaş Türk resminin öncülerindendir. Türk resim tarihinde D Grubu ve Yeniler Grubu adlarıyla anılan sanat topluluklarının öncülerinden oldu. Türkiye'nin yanı sıra Fransa, Cezayir, ABD gibi ülkelerde sergiler açmış, yurt dışında "Fransa Plastik Sanatlar Birliği Onursal Başkanlığı", "New York Dünya Sanat Sergisi Danışmanlığı" gibi görevler üstlendi.

Sol siyâsî görüşlü bir aydın olan Dino, siyâsî düşünceleri nedeniyle bir süre Türkiye'de sürgünde yaşadıktan sonra 1952'den itibaren yaşamını Paris'te sürdürdü.

Şair, Arif Dino'nun kardeşi, yazar Güzin Dino'nun eşidir. Beşiktaş kulübü tarafından efsane futbolcular arasında gösterilen ünlü kaleci Sabri Dino'nun da amcasıdır.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 11.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 13 » Tablo

ANONİM

Detaylar

Açılış Fiyatı: 17.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 2.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 2.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 4.750 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 19 » Tablo

ALİ RIZA BEYAZIT (1883-1963)

''Peyzaj'', imzalı, mukavva üzeri yağlı boya. Ebat: 46x32cm

Türk Ressam Ali Rıza Beyazıt 1883’te İstanbul’da doğdu. 

Eyüp Sultan Veteriner ve Eczacı Askeri Rüştiyesi’ni, daha sonra Kuleli Askeri Lisesi ve Harbiye’yi bitirdi ve 1907’de teğmen olarak askeri yaşamına başladı.

Asker kökenli ressamlarımızdan biri olan sanatçı, Harp Okulu’ndayken dönemin önemli ressamlarından olan Hoca Ali Rıza ve Halil Paşa‘dan resim dersi aldı.

Çocukluğundan beri bu sanata yeteneği olan ressamın eserlerinde Hoca Ali Rıza ve Halil Paşa’nın etkileri görülür.

Tabiattan aldığı konuları kendi görüş ve sezişleriyle tuvallerine aktaran sanatçı için peyzaj ustası demek hiç de yanlış olmaz. 1963 yılında ölen ressamımızın eserleri pek çok özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 6.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 21 » Tablo

HÜSEYİN HİLMİ PAŞA (1855-1923), HATTAT: MUSATAFA HALİM ÖZYAZICI (1898-1964)

1909'da Osmanlı Sadrazamlığı yapmış olan ''Hüseyin Hilmi Paşa'' nın Beşiktaş'ta bulunan ''Yahya Efendi'' Kabristanındaki ''Mustafa Halim Özyazıcı'' tarafından yapılan döneminin parşömen kağıdana yapılmış mezar taşı eskizi. Ebat: 51x48cm.

Hüseyin Hilmi Paşa, Kütahyalızâde Tüccar Mustafa Efendi'nin oğlu olup Eylül 1855'te Midilli'de doğdu. Büyük babası ticaret için Midilli'de ikamet ettiği için babası da orada kaldı. İlk, orta ve medrese eğitimin Midilli'de aldı ve çok iyi Fransızca öğrendi. Genç yaşında, başlangıçta sürgün olarak Midilli'de bulunan Namık Kemal ile tanışmış ve onun hayatı boyunca olanakları dahilinde koruması ve desteğini almıştır. 1875'te Midilli emlak kayıt işlerinde çalıştı daha sonra yazı işleri müdürü olup Aydın ve Suriye mektupçuluklarında bulundu.

Osmanlı idaresinde devlet görevine sekreter olarak başladı ve yavaş yavaş yükseldi. MersinKerâkNablus ve tekrar Kerâk mutasarrıflarında hizmet ettikten sonra Mart 1897'de Adana'ya, Nisan 1898'de Yemen'e vali oldu. Kasım 1902'de Balkanlarda Osmanlı Devleti adına gözlemlerde bulunmak üzere SelanikKosova ve Manastır vilayetleri Müfettiş-i Umumiliği görevine atandı. SelanikManastır ve Kosova vilayetlerinin oluşturduğu Vilâyet-î Selâse'ye umum müfettişi olarak atandı. Bu görevde kendisinden beklenen bölgede yapılması öngörülen ıslahatları gerçekleştirmekti. Hilmi Paşa'nın devlete en büyük hizmeti bu zamanda oldu. Bu üç vilayete tayin ettirdiği ehliyetli memurlar sayesinde Makedonya İhtilali'nin önü alınmış ve kendisi de iyi bir idare makinesi kurmuştur. II. Meşrutiyet'in ilanı Hilmi Paşa'nın müfettişi umumiliği zamanında tesadüf etmiştir. İttihat ve Terakki'nin Makedonya'daki faaliyetlerine göz yumduğu için meşrutiyetten sonra ittihatçılar kendisine itimat göstermişlerdir. Hüseyin Hilmi Paşa bu sayede Kâmil Paşa kabinesine Dahiliye Nazırı olarak getirildi (27 Kasım 1908).

Kâmil Paşa'nın istifasından dolayı Şubat 1909'da sadrazam oldu. Sadaretinde, müfettişi umumilikte gösterdiği metaneti gösteremedi. İttihat ve Terakki'ye muhalefet edenlerin hükûmete olan baskılarını bertaraf edemeyerek gevşeklik gösterdi ve bunun neticesi olarak 31 Mart Vakası'nın ortaya çıkması üzerine çekilmeye mecbur oldu (Nisan 1909). 31 Mart Vakası'nın bastırılması üzerine ikinci defa Tevfik Paşa'nın yerine sadarete getirildi (Mayıs 1909). Paşa bu kez de iş göremeyerek gevşek davrandı ve sekiz ay sadaretten sonra istifaya mecbur olup sadarette iken tayin edildiği ayan azalığına geçti. II. Abdülhamit saltanatında, 31 Mart Ayaklanması döneminde 14 Şubat 1909 - 13 Nisan 1909 tarihleri arasında ve V. Mehmet Reşat saltanatında 5 Mayıs 1909 - 28 Aralık 1909 tarihleri arasında toplam on ay altı gün sadrazamlık yapmıştır.

Temmuz 1912'de tekrar adliye nazırlığı ile Ahmed Muhtar Paşa kabinesine girip birlikte Meclis-i Mebûsan'ı dağıttılar. Hilmi Paşa bir müddet sonra istifa ile Viyana sefiri oldu. Son görevi, 1912'de atandığı Viyana Büyükelçiliği olmuştur. Osmanlı Devleti'nin son Viyana Büyükelçisi olarak yedi yıl görev yaptıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle görevi bırakan Hilmi Paşa, Viyana'da yaşamayı sürdürmüş ve aynı kentte Nisan 1923'de ölmüştür. Cenazesi İstanbul'a getirilmiş ve Beşiktaş'taki Yahya Efendi Dergâhı'nda toprağa verilmiştir.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 30.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 22 » Tablo

ŞAHİN PAKSOY (1952-)

''Dilek Kuyusu'', imzalı, 2006 tarihli, tuval üzeri yağlı boya. Ebat: 130x81cm

İlk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1973–1980 yılları arasında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü’nde eğitim gördü. İlk sergisini 1980 yılında İstanbul’da açan sanatçı, geleneksel kültür öğelerini gerek resimsel açıdan gerekse konu yönünden sanatına kaynak edinmiş ve bunlardan beslenerek çağdaş resim içerisinde özgün bir üslup meydana getirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok kişisel ve karma sergi gerçekleştiren Şahin PAKSOY için Osmanlı minyatürleri, Bizans ikonaları ve Selçuklu halıları onun renkçi denebilecek resimleri için en iyi örnekler olmuştur. Resimlerindeki figürlerden hareket ederek küçük boyutlu figüratif heykeller de yapan PAKSOY, geleneksel Anadolu halkının yaşam değerlerini ve yaşama biçimlerini işlerinde en ince biçimde yeniden üretir. Figüratif temelli ve çoğu zaman mizahi bir bakış açısı ile yapıtlar ortaya çıkaran sanatçının eserlerinde öykücü bir yaklaşım dikkat çekicidir.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 20.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 23 » Obje

ŞAHİN PAKSOY (1952-)

''Oturan Kadın'', imzasız, bronz üzeri yağlı boya. Yükseklik: 23,5cm

İlk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1973–1980 yılları arasında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü’nde eğitim gördü. İlk sergisini 1980 yılında İstanbul’da açan sanatçı, geleneksel kültür öğelerini gerek resimsel açıdan gerekse konu yönünden sanatına kaynak edinmiş ve bunlardan beslenerek çağdaş resim içerisinde özgün bir üslup meydana getirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok kişisel ve karma sergi gerçekleştiren Şahin PAKSOY için Osmanlı minyatürleri, Bizans ikonaları ve Selçuklu halıları onun renkçi denebilecek resimleri için en iyi örnekler olmuştur. Resimlerindeki figürlerden hareket ederek küçük boyutlu figüratif heykeller de yapan PAKSOY, geleneksel Anadolu halkının yaşam değerlerini ve yaşama biçimlerini işlerinde en ince biçimde yeniden üretir. Figüratif temelli ve çoğu zaman mizahi bir bakış açısı ile yapıtlar ortaya çıkaran sanatçının eserlerinde öykücü bir yaklaşım dikkat çekicidir.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 3.750 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 24 » Tablo

ŞAHİN PAKSOY (1952-)

''Figürlü Kompozisyon'', imzalı, 2017 tarihli, tuval üzeri yağlı boya. Ebat: 70x50cm

İlk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1973–1980 yılları arasında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü’nde eğitim gördü. İlk sergisini 1980 yılında İstanbul’da açan sanatçı, geleneksel kültür öğelerini gerek resimsel açıdan gerekse konu yönünden sanatına kaynak edinmiş ve bunlardan beslenerek çağdaş resim içerisinde özgün bir üslup meydana getirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok kişisel ve karma sergi gerçekleştiren Şahin PAKSOY için Osmanlı minyatürleri, Bizans ikonaları ve Selçuklu halıları onun renkçi denebilecek resimleri için en iyi örnekler olmuştur. Resimlerindeki figürlerden hareket ederek küçük boyutlu figüratif heykeller de yapan PAKSOY, geleneksel Anadolu halkının yaşam değerlerini ve yaşama biçimlerini işlerinde en ince biçimde yeniden üretir. Figüratif temelli ve çoğu zaman mizahi bir bakış açısı ile yapıtlar ortaya çıkaran sanatçının eserlerinde öykücü bir yaklaşım dikkat çekicidir.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 7.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 31 » Tablo

SADIK ERK

''Natürmort'', imzalı, tuval üzeri yağlı boya. Ebat: 65x50cm

1953 Tokat doğumlu sanatçı ilk sanat öğrenimini Orta okul ve lisede resim hocası Fikret TARHAN`dan aldı.1982 yılında resimleri üzerinde köklü bir etki yaratacak olan MAHMUT CUDA ile tanıştı.Onun kullandığı tekniği benimseyerek nesnel gerçekliğe uyumlu resimler yaptı. Kendini yetiştirmeye karar vermiş bir sanatcı adayının hangi yönde etkili olabileceğini saptayıp, eğitimini belirlemesi "OTODİDAKT" olmanın da bir koşulu kuşkusuz. SADIK ERK`in resimlerinden bir kaçını daha önce müzayede salonlarında akıp giden resimler arasında görmüştüm. İlgimi çeken bu resimlerin sahibi özellikle Natürmort çalışmalarında nesnenin duru görüntüsünü tuvale aktarmakta Akademik Eğitimden geçmiş sanatcılarla boy ölçüşecek bir düzey tutturmakta hiç de zorlanmıyor izlenimi vermekteydi. Konu ayrımı bir sanatcının anlatım biçimi açısından sorun yaratmasa bile SADIK ERK`in Foto Gerçekci bir çizgiye oturan resimleri için ölü doğa teması seçkin bir vizyona aracılık yapabilmektedir. Ayrıcalıklı olmak dün olduğu gibi bugün de herkese özgü bir yetenek değildir.
İlk Kişisel Sergisini Ankara`da TEKU Sanat Galerisinde açan sanatcının Hacimselliği Doğasal Gerçekliğin Otantik Ölçülerine bağlı kalarak duru bir anlatım içinde vurguladığı resimleri ölü doğa ve peysaj türleri çevresinde yoğunlaşır. Çalışmalarını Ankara`da sürdüren sanatcının Özel Koleksiyonlarda, yurt içinde ve T.C Kültür Bakanlığı Koleksiyonlarında eserleri mevcuttur.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 1.800 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Lot: 32 » Tablo

NEŞET DÜNDAR

''Nü'', imzalı, 1995 tarihli, kağıt üzeri kara kalem ve altın bezeli. Ebat: 40x30cm

1937'de İnegöl'de doğdu. 2004 yılında İstanbul'da öldü. İstanbul'da teknik mühendislik okudu. 1951-1954 yılları arasında Nurettin Akbulut'tan resim dersleri aldı. 1970 yılına kadar Almanya ve Fransa'nın farklı şehirlerinde sanat pretiği yaptıktan sonra, 1971'de İstanbul'daki beş farklı sanat galerisinde çalışmalarını sergiledi. Şimdiye kadar yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sergilerde yer aldı. Resimleri, onlara antika bir tat veren alışılmadık bir renk karışımı ile dikkat çekiyor.

Detaylar

Açılış Fiyatı: 1.700 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 800 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.200 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 2.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 3.800 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 5.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 5.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 2.500 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.000 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

Açılış Fiyatı: 1.800 TL

Peyiniz: TL

Güncel Fiyat: TL Lot Sizde Değil Lot Sizde

önceki
Sayfaya Git: / 2
sonraki